G-WBDM9N5NRK

دیداراز تورنتو کاخ کاسالوما

کاخ کاسالوما ،عمارتی ست بسیار زیبا ،مجلل به سبک نئوگوتیک که یکی از جاذبه های گردشگری و تورسیتی شهر تورنتو می باشد. این عمارت محل زندگی سر هنری میل پلت، تاجر تورنتویی بوده که ساختن آن از سال ۱۹۱۱ تا ۱۹۱۴ به طول انجامید. واژه کاسالوما در زبان اسپانیایی به معنی خانه های روی تپه می‌باشد. این قلعه که دارای 100 اتاق و ده‌ها حمام در سه طبقه و باغی به مساحت 5 هکتار می باشد توسط 300 نیروی کارگر ساخته شده است. هزینه ساخت این قلعه سه میلیون و پانصد هزار دلار شده است.
این عمارت به سبک قرون وسطایی و بر فراز تپه ای مشرف به شهر تورنتو توسط جی لینوکس که معماری مشهور در آن زمان بوده طراحی شده است. در اتاق های کاخ کاسالوما همچنان وسایلی که 100 سال پیش ساکنین اصلی این قصر استفاده می‌کردند موجود است. سرهنری بدلایل مشکلات مالی پس از ده سال زندگی در این کاخ به‌همراه همسرش “لیدی مری” ، مجبور به ترک آنجا شده اند و امروزه مالکیت این مکان تاریخی به دست شهردار تورنتو می باشد و از سال 1937 توسط باشگاه کیوانس اداره می شود.
منحصربفرد بودن معماری این عمارت، کاسالوما را تبدیل به مکان مناسب و جذابی برای ساختن فیلم و سریال نموده است .فیلم‌هایی چون مردان ایکس، شیکاگو، لباس رسمی و انبار ۱۳ در کاسالوما فیلمبرداری شده‌اند. کاسا لوما، هم‌چنین یک مکان محبوب برای برگزاری مراسم عروسی و جشن‌ها است. این مکان تاریخی را می‌توان در بعد از ظهر و بعد از پایان ساعت رسمی بازدید اجاره کرد. همچنین گردشگران و توریست ها نه تنها می‌توانند از زیبایی این بنا و آثار هنری و تاریخی داخل آن لذت ببرند ، بلکه می توانند به نظاره شهر تورنتو از این تپه نیز یپردازند.

سالن پذیرایی کاخ

نمایشگاهی ازاتومبیل‌های سرهنری

افراشته شدن پرچم‌های مختلف دنیا درسالن اصلی

ac322e67-0bb7-4e98-9ea8-680943a9817b

طبقه زیرین بنا

محل دیدن چشم انداز شهر زیبای تورنتو از بالای قلعه کاسالوما توسط دوربین های مخصوص

دستگاه چاپ سرهنری

اتاق ناهاری خوری سرهنری

19 دیدگاه دربارهٔ «دیداراز تورنتو کاخ کاسالوما»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *