ونکوور قسمت چهارم کوهستان گرووس

صبح روزسی ام، ماه می بود که هوای مطبوع و بهاری ونکوور زیبا ما را مست و دیوانه کرده بود. تصمیم گرفتیم برای استفاده ازطبیعت زیبا به کوهستان گرووس برویم . گروس منطقه کوهستانی کنار شهر ونکوور است.
پس با اتوبوس های مخصوص و تمیز و خلوت به ایستگاه موردنظررسیدیدم. پس از تهیه بلیت با تلکابین های بیست نفره، به بالای کوه رفتیم . نکته جالب این که بلیت این مجموعه، برای افراد بالای شصت سال نیم بها بود. و معمولا بچه ها را هم نمی بردند،  چون پیاده روی و کوه نوردی زیادی داشت و نوع تفریح ها نیز، برای سنین 15 سال به بالا درنظر گرفته شده بود. دراین منطقه هم نظم و نظافت چشمگیری دیده می شد.
پس از پیاده شدن از تلکابین با منظره ای فوق العاده روبرو شدیم. کوهستانی سرسبز و زیبا و با جاذبه های گردشگری فراوان . رستوران های مختلف . فروشگاه‌های زیبا . مجسمه های بزرگ کانادایی. به  قسمت رقص عقابهای آموزش دیده  رفتیم . دونفر، مربی عقاب، بودند که عقابها را آموزش داده بودند و با فرمان آن‌ها عقاب ها به پرواز درمی آمدند و غذا می خوردند و پرواز می کردند

تماشای کوهستان گرووس از داخل تلکابین درحال اوج گرفتن

نمایش عقاب‌ها

قسمت پرورش خانواده خرس های قطبی نیز بسیار دیدنی بود. یک خانواده از خرس های قطبی را دراین کوهستان و دریک دریاچه، نگهداری می کردند و از مسافتی بسیار نزدیک، در جلوی چشم بینندگان، ماهی می گرفتند و زندگی طبیعی  می کردند.
 قسمت بعدی، سیرک جک هیزم شکن بود که نمایش کمدی همراه با تبحر کشاورزان کانادایی  رانشان می دادند. این نمایش روزی دوبار در دو ساعت مشخص اجرا می شد و هربیننده ای را به خنده و تعجب وادار می کرد. یکی دیگر از قسمت های زیبا و دیدنی و مفرح این تفریح گاه تلسکه سواری بود، که بسیارپرهیجان بود. پس از سوار شدن و رسیدن به نقطه اوج، منظره بسیار زیبا و بی بدیلی را دیدیم
 . تمام شهر زیبای ونکوور زیر پای ما و همزمان آسمان زیبا و آبی و قسمتی هم ابر و مه و رودهای روان این شهر و جنگل های انبوه ان را در یک چشم انداز دیدیم . جالب این بود که دراین نقطه  درکنار روییدن گل های بهاری و درختان سرسبز، برف زیادی هم وجود داشت.
ساعتهای زیادی را دراین قسمت گذراندیم و دوباره با تلسکه به ایستگاه تلکابین برگشتیم و در کافه ای زیبا و زیبا برروی تراسی که مشرف برکل شهر بود، قهوه و کیک مخصوص خوردیم. سپس به سالن نمایش رفتیم که تاریخ کانادا و بوجود آمدن کوهستان و تاریخچه ساخت این مجموعه زیبا را به صورت فیلم دیدیم و لذت بردیم .غروب زیبای شهرراهم تماشا کردیم و سپس با تلکابین به پایین برگشتیم .
وبا کوله باری از خاطرات شیرین از آن‌جا به طرف محل اقامتمان برگشتیم.

وجود برف درارتفاعات کوهستان درکنار گل‌های بهاری

سالن نمایش کوهستان گرووس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *