G-WBDM9N5NRK

ونکوور قسمت چهارم کوهستان گرووس

صبح روزسی ام ماه می بود که هوای مطبوع و بهاری ونکوور زیبا ما را حیران و شیدا کرده بود. تصمیم گرفتیم برای استفاده ازطبیعت زیبا به کوهستان گرووس برویم . گروس منطقه کوهستانی کنار شهر ونکوور است.

پس با اتوبوس‌های مخصوص و تمیز و خلوت به ایستگاه موردنظررسیدیدم. پس از تهیه بلیت با تلکابین های بیست نفره، به بالای کوه رفتیم . نکته جالب این که بلیت این مجموعه، برای افراد بالای شصت سال نیم بها بود. و معمولا بچه‌ها را هم نمی‌بردند،  چون پیاده روی و کوه نوردی زیادی داشت و نوع تفریح‌ها نیز، برای سنین 15 سال به بالا درنظر گرفته شده بود. دراین منطقه هم نظم و هماهنگی قابل توجهی  دیده می‌شد.

پس از پیاده شدن از تلکابین با منظره‌ای فوق العاده روبرو شدیم. کوهستانی سرسبز و زیبا و با جاذبه های گردشگری فراوان . رستوران‌های مختلف . فروشگاه‌های زیبا . مجسمه‌های بزرگ کانادایی. به قسمت رقص عقابهای آموزش دیده  رفتیم . دونفر، مربی عقاب، بودند که پرندگان را آموزش داده بودند و با فرمان آن‌ها عقاب‌ها به پرواز درمی آمدند و غذا می‌خوردند و پرواز می‌کردند

تماشای کوهستان گرووس از داخل تلکابین درحال اوج گرفتن

نمایش عقاب‌ها

قسمت پرورش خانواده خرس های قطبی نیز بسیار دیدنی بود.  خانواده‌ای از خرس های قطبی را دراین کوهستان و دریک دریاچه، زندگی می‌کردند و از مسافتی بسیار نزدیک، در جلوی چشم بینندگان، ماهی می گرفتند و زندگی طبیعی داشتند.

 قسمت بعدی، سیرک جک هیزم شکن بود که نمایش کمدی همراه با تبحر کشاورزان کانادایی  رانشان می دادند. این نمایش روزی دوبار در دو ساعت مشخص اجرا می شد و هربیننده ای را به خنده و تعجب وادار می‌کرد. یکی دیگر از قسمت‌های 

دیدنی و  مفرح این 

مکان تلسکه سواری بود، که بسیارپرهیجان بود. پس از سوار شدن و رسیدن به نقطه اوج، منظره بسیار زیبا و بی بدیلی را دیدیم.

 شهر زیبای ونکوور زیر پای ما بود. دریک قاب، تصویر آسمان زیبا و آبی و قسمتی هم ابر و مه و رودهای روان این شهر و جنگل‌های انبوه آن را  دیدیم . جالب این بود که دراین نقطه  درکنار روییدن گل های بهاری و درختان سرسبز، برف زیادی هم وجود داشت.

ساعت‌های زیادی را دراین قسمت گذراندیم و دوباره با تلسکه به ایستگاه تلکابین برگشتیم و در کافه ای زیبا و زیبا برروی تراسی که مشرف برکل شهر بود، قهوه و کیک مخصوص خوردیم. سپس به سالن نمایش رفتیم که تاریخ کانادا و بوجود آمدن کوهستان و تاریخچه ساخت این مجموعه زیبا را به صورت فیلم نشان داد. غروب زیبای شهرراهم تماشا کردیم و سپس با تلکابین به پایین برگشتیم .

وبا کوله باری از خاطرات شیرین از آن‌جا به طرف محل اقامتمان برگشتیم.

وجود برف درارتفاعات کوهستان درکنار گل‌های بهاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *