G-WBDM9N5NRK

دیدار از ونکوور جزیره تفریحی قسمت سوم

با توجه به علاقه ای که به سفرکردن دارم، به سرزمین ها و کشورهای مختلفی سفر کرده ام. ولی واقعیت این است که کمتر شهری را به زیبایی  شهر ونکور کانادا دیده ام.
در این شهر، علاوه برنظم و انظباطی که درهمه جا مشهود است، آرامش و زیبایی زاید الوصفی در جای جای آن دیده می‌شود. انواع گونه های درختی دراین شهر، بسیار زیاد و پراکنده است. که شاید درهیچ کجای دنیا این‌قدر تنوع ندیده باشی.درخت  افرا که درهمه شهر ودر جای جای آن وجوددارد.  برگ این درخت برروی پرچم کانادا حک شده است. و همین‌طور که می دانید سوغات مخصوص کانادا ،شیره درخت افرا است، که بسیار خوشمزه و مقوی می باشد. و چیزی شبیه به شیره انگور کشور ایران است و مردم کانادا معمولا آن را برروی پن کیکی صبحانه اشان ریخته و صبحانه لذیذی را صرف می کنند. اما من آن را بروی عدس پلو و رشته پلو ایرانی ریختم عالی شد. شماهم حتما امتحان کنید. درهمه جا ی این شهر، یک سکون و آرامش بی بدیل دیده می‌شود. هرتفریحی که دوست داشته باشی در چند قدمی تومهیا است. اگر قصد خرید داشته باشی با یک پیاده روی ساده به مهمترین مرکز خریدهای جهان از جمله فروشگاه های کاسکو یا وینرز یا والمارت و..خواهی رسید و در محیطی کاملا سالم و امن  و حتی با استفاده از تخفیف های هیجان انگیز، هرآنچه که بخواهی تهیه خواهی کرد.
اگر به دنبال دیدن  و گشتن درطبیعت  هم باشی، با طی کردن مسافتی بسیار کوتاه از هرجای شهر به جاهای دیدنی و زیبا خواهی رسید. ازجمله به جزیره گرند ویل ایسلند، که جزیره ای بسیار زیباست. شما هم از راه جاده ای و هم از راه آبی با یک قایق سواری، در  کوتاه مدت،  برروی آب های زیبا به این جزیره رویایی خواهی رسید.
و شاهد پرواز مرغهای دریایی درست بربالای سرتان خواهید بود. البته اگر در روی این اسکله زیبا مشغول خوردن غذا باشید هر لحظه امکان دارد که غذای شما توسط یکی از مرغان دریایی به غارت برود. رستوران‌ها و غذاخوری‌های  های فراوانی از همه کشورهای دنیا دراین جزیره وجود دارد انواع غذاهای چینی تایلندی ایرانی هندی و فرانسوی و…که هر انسان گرسنه ای را به سمت خود می کشاند. ومعمولا مسافران غذاها را تهیه کرده و به محوطه کنار جزیره می برندو می‌خورند تا هم زمان هم هوایی بخورند و هم از منظره لذت ببرند و هم با خوردن غذا خودشان را سیرکنند.  معمولا کمتر کسی در داخل رستوران غذا را صرف می کند.
دراین جزیره چشمم به نرده های حایل دریا و جزیره افتاد. از چیزی که دیدم غرق در حیرت شدم. به تمامی نرده ها انواع قفل ها ی رنگارنگ واز مدل های مختلف آویزان شده بود. با خودم فکر کردم حکمت این قفلها چه می تواند باشد؟ بعد فهمیدم که ظاهراجوانان، وقتی با کسی قصد ازدواج دائمی و همیشگی دارند،  به این جزیره زیبا و آرام که کاملا برای دلدادگی مناسب بود، می‌آیند و برای دادن تعهد و پایبندی به امر ازدواج، هردو یک قفل را به این نرده ها می‌بندد و پیمان زناشویی خودشان رامحکم می‌کنند.
دراین جزیره یک فروشگاه محلی هم وجود دارد که پراز سوغاتی های کشور کانادا و گلهای زیبا و صنایع محلی است و دیدن و خرید کردن از این بازارچه خالی از لطف نیست.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *