G-WBDM9N5NRK

دیدار از تورنتو قسمت چهارم برج و آکواریوم

درروزسیزده ماه می، درهوای ابری و مه آلود شهر، تصمیم گرفتیم دیداری از برج معروف شهر تورنتو داشته باشیم. درهوای مه گرفته و بارانی شهر، شروع به قدم زدن کردیم تا به یکی از بناهای مطرح این شهر که خواستگاه تمامی گردشگران است، رسیدیم. برج بلند مخابراتی که در قلب این شهر واقع شده است.  این برج، بعداز برج خلیفه در دبی، بلندترین برج دنیا، با ارتفاع 553 متر بر زمین است. بعد از تهیه بلیط  سوار آسانسور شیشه ای هیجان انگیزی شدیم که هرچقدر بالاتر می رفت، چشم انداز زیبایی را درجلوی چشمان ما ترسیم می کرد. آن قدربالا رفتیم تا جایی که برروی ابرها قرار گرفتیم.
به بالای برج رفتیم که تمامی شهر به خوبی مشاهده می شد.  تلفیقی اززیبایی های طبیعی و هنر دست انسان ها را به نمایش گذاشته بود و بودن در آن ار تفاع انسان را به وجد می آورد. نکته قابل توجه دیگر، این که در سالنی که دراین برج رستوران و کافه گردانی تعبیه شده است، همان‌طور که شما مشغول صرف قهوه یا غذای کانادایی هستید، هرلحظه نمای جلوی چشمانتان تغییر می کند.
چشم انداز دیگری را که میتوان ازآن ارتفاع دید، بزرگترین استادیوم جهان به نام راجرز، است که در نوع خود، درجهان بی نظیر است.
پس از دیدار از برج، به سراغ دیدار یکی از زیباترین اکواریوم های جهان رفتیم.
                                                    Ripleys aquarium
این آکواریوم درکنار برج، و در یکی از بزرگترین دریاچه های بزرگ درنیا به نام دریاچه کانبرای ودر قلب شهرآنتاریو ساخته شده است و کم کم گسترش پیدا کرده تا این که عملا درسال 2013 به شکل کنونی به بهره برداری رسیده است.
قسمتهایی ازاین آکواریوم عبارتند از، محل نگهداری اختاپوس ها و صخره ها، تالاب ها، گالری جواهر و پرتوهای خورشید و قسمت عروس دریایی و ..  که دیدن هربخش از این مجموعه تماشاگررا به دنیای زیبایی می‌برد. در قسمتی از این مجموعه فروشگاهی از نمادهای جانوران موجود درآن‌جا ساخته شده است، که هرکسی می‌تواند با خرید یکی از این المان ها یادگاری ازاین مجموعه، برای خودش داشته باشد. کمتر گردشگری هست که ازاین مجموعه زیبا دیداری نداشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *