G-WBDM9N5NRK

تورنتو قسمت سوم پارک مرکزی شهر

HIGH PARK ORONTO
عصر یکی از روزهای زیبای ماه می، به طرف پارک مرکزی شهررفتیم. پارکی با مساحتی بسیار زیاد. انواع درختان کاج و سرو و جنگلی، که قدمت زیادی داشت، درآن با نظم و ترتیب خاصی دیده می شد و فضا را بسیار دلنشین کرده بود. تعداد زیادی درخت گیلاس ژاپنی دراین پارک کاشته شده است که درآخر ماه آوریل به شکوفه می‌نشیند و منظره ای فوق العاده را بوجود می‌آورد.
 ازهمان اول ورود به پارک، حرکت تند سنجاب ها که ازاین شاخه به آن شاخه می پریدند توجه مارا جلب کرد.
وسعت پارک به حدی است که ماشینهای مخصوی برای تردد مسافران خسته وسالمندان و کودکان، در کل پارک درنظر گرفته شده است.  کف پوش خیابان اصلی پارک  آسفالت است و درکنار آن مسیر مخصوص دوچرخه سواری درنظر گرقته شده است.
درنقاط مختلف پارک بوفه با خوراکی های متنوع وبه اندازه کافی برای مسافران تعبیه شده است. بعد از حدود نیم ساعت پیاده روی به برکه زیبایی رسیدیدم که بسیار آرام و تمیز بود. مدتی را درکنارآن به استراحت پرداختیم و از تماشای آن لذت بردیم .
اطراف برکه صندلی گذاری شده و اردک ها وغازها ی زیبا، با حرکت در وسط آب، به زیبایی محیط افزوده بودند.
 درقسمتی ازپارک، با هنرمند ی  خاصی، طرح پرچم کانادا را در میان گل و گیاه کاشته بودند واین خود یک جاذبه گردشگری  ومحلی برای گرفتن عکس یادگاری  برای توریست ها تبدیل شده است.
درقسمتی از این پارک باغ وحش کوچک و زیبایی ساخته شده که انواع پرندگان و چرندگان را میتوانی در آن، ببینی و ساعتی  به تماشای آن موجودات زیبا بگذرانی و از فکر و خیال های اضافی بیرون بروی . حیواناتی از قبیل گاومیش کوهان دار و آهوهای زیبا و خرامان و طاووس  و …دران جا وجود دارد. درضمن بازدید ازاین باغ وحش رایگان است.
دراین پارک، زمین های متعدد بازی، ازقبیل، تنیس،  بیسبال و فوتبال و استخرهای بزرگ برای استفاده مردم به طور رایگان ساخته شده است.
یک مرکز قایقرانی با تعدادی قایق پدالی نیز دراین پارک وجود دارد که برای استفاده در دریاچه و ایجاد تفریحی لذت بخش آماده شده است.
به هرحال این مکان درقلب شهر و جایی برای تفریح و سرگرمی و ورزش برای کلیه افراد شهر را فراهم آورده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *