G-WBDM9N5NRK

تجربیات سفر ونکوور قسمت اول

EDMOND COMMANITY CENTER

یکی دیگراز فعالیت های زیبا و کاربردی که شهرداری این شهر انجام داده است، ساختن مراکز فرهنگی، هنری در هر محله می باشد، که دراین مراکز تفریحات و فعالیت های مناسبی برای گروهای مختلف  وخصوصا کودکان و افراد سالمند انجام می شود .

نکته حائز اهمییت این که، تمامی این فعالیتها برای افراد بالای 60 سال کاملا رایگان می باشد.

رشته های ورزشی متنوعی که با سن و سال افراد هماهنگی دارد، دراین موسسه ها برگزار می شود، از جمله بدن سازی، یوگا، ایروبیک و ماساژو …دراین سالن ها تعبیه شده است.

درقسمتی دیگر از این مجموعه ها، استخرهای مخصوص خانوادگی ساخته شده است، که کودک همراه پدر و مادر در آن به آموزش شنا می پردازد و خانوادگی درکنارهم تفریح و آموزش سالمی را تجربه می کنند.

کلاسهای دیگری از جمله شعر خوانی و آوازخوانی و انواع موسیقی نیز، برای گذراندن اوقات فراغت افراد مختلف با پرداخت حداقل قیمت، مهیا شده است.

درقسمت دیگری از این مجموعه پیست دوچرخه سواری برای کودکان ساخته شده است. کف آن را با لایه هایی  از کفپوش ها ضد ضربه ساخته اند که برای کودکان هیچ خطری ندارد و هنگام زمین خوردن آن ها بدون هیچ مشکلی دوباره بلند می شوند و به بازی خود ادامه می دهند. دراین قسمت از دوچرخه ها و سه چرخه های خود مجموعه استفاده می شود تا کودک این ورزش سالم را درمحیطی پاکیزه، امن و درکنار مربی یاد بگیرد.

نمایی از یکی از مراکز فرهنگی درشهرتورنتو

دربوفه ی این مراکز تلاش شده است که، از خوراکیهای سالم و طبیعی برای ارتزاق کودکان و سالمندان استفاده شود .

یکی دیگر از قسمتهای این مجموعه ها این است که برای سالمندان مشاوره بهداشتی ودرمانی و تغذیه درنظر گرفته شده است تا سلامتی آن‌ها  بررسی بشود و تحت کنترل متخصصین باشند که این مسئله  تاحد بسیار زیادی باعث جلوگیری از بیماریهای مختلف ازجمله آلزایمر در بین سالمندان این کشور شده است و آمار بیماری را در این قشر به شدت کاهش داده است.

جالب توجه این که آن ها دراین مجموعه با همسن و سالان خودشان دوست می شوند و اوقات خوشی را باهم می گذرانند.

این مجموعه دارای دستگاههای تهویه مطبوع مناسب و کف سازی های بهداشتی است و از رنگها و نقاشی های شاد برای دیوارهای ان استفاده شده است که این به روحیه سالمندان و جذب کودکان کمک شایانی می کند.

بازی های فکری ازجمله شطرنج و قسمت مطالعه مطبوعات روز هم دراین مراکز وجود دارد.

و خلاصه آن که، به برکت وجود این قبیل مراکز، دراین کشور کمتر، سالمندان بیمار و افسرده و گوشه نشین به چشم می‌خورد.

زمین آموزش دوچرخه سواری برای کودکان درداخل فرهنگسرا

نمونه ای از سطل‌های تفکیک زباله درمحل های عمومی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *