G-WBDM9N5NRK

تجربیات سفر مراکز خرید کانادا

گفتیم که دراین شهر برای آسایش و آرامش شهروندان نکات خیلی ریز و مهمی در نظر گرفته شده است. مراکز خرید بزرگ و وسیعی ازجمله فروشگاهای castco وجود دارد که از تولید به مصرف است. یعنی اجناس از محل تولید مستقیم به این فروشگاهها می آیند وچون واسطه ها حذف شده اند اجناس ارزانتر از هرجای دیگری به دست مشتری می رسد. و اکثرا برای خرید خانواده های پرجمعیت مناسب تراست چون اگر به صورت عمده خرید کنی کلی هم تخفیف می گیری. اجناس بسیار مرغوب و تازه هستند. روزانه، حراج های خاص و باصرفه دارد که لیست اجناس حراجی را در جلوی درب ورودی فروشگاه نصب می کنند. نکته ای که قابل ملاحظه هست، این است که باید حتما کارت اشتراک داشته باشی تابتوانی از این فروشگاه خرید کنی. گاهی هم درازای مقدارمعینی خرید، به عنوان جایزه، بن خرید بنزین ارزان تر جایزه می‌دهند.
در قسمتی از فروشگاه غرفه های فروش غذای حاضری و ارزان تعبیه شده است که با خرید از خود فروشگاه بن تخفیف هم برای این غرفه ها درنظرگرفته شده استو معمولا نود درصد مشتریان بعاز خرید ازهمان غرفه ها غذای خودشان را هم می خورند و از فروشگاه خارج می شوند.
 دردیداری از یکی از فروشگاه بزرگ  دیگری به نام      paciferic cent  دراین شهر، هم به نکات جالبی برخوردیم. دربدو ورود به داخل فروگاه،  وسیله ای توجه مرا جلب کرد که تا آن زمان ندیده بودم. خوب که دقت کردم، فهمیدم که دستگاه پوشانیدن مشمی برچترها ی خیس است، که با مشتری به آن‌جا وارد می شود. دراین شهر باران زیاد می بارد و معمولا بیشتر مشتریها با چترهای خیس وارد مکان های عمومی می شوند. با وجود این دستگاه ها ازخیس شدن کف فروشگاه و عواقب بد آن ازجمله سرنخوردن مشتری و نیفتادن آن ها جلوگیری می شود و از گل آلود و خیس شدن کف فروشگاه نیز خودداری می شود.
از دیگر امکانات این فروشگاهها استفاده از ماشین های یک نفره رایگان برای سالخورده ها و بچه ها است که بدون دغدغه و خستگی می توانند برای دیدن و خرید کردن از کل فروشگاه از ان ها استفاده کنند. و این یک خرید مطمئن  و با آرامش و بدون اظطراب را برای آنان به ارمغان می آورد.
 نقطه مشترک و جالب دیگری که دراین مراکز خرید دیده میشود اتاق پروهای بزرگ و با تهویه مطبوعی است که به هر تعداد لباس که بخواهی پرو میکنی و لازم نیست که درصورت نخواستن آن هارا به  سر جای خودبرگردانی. دراین محل چند نفر مامور برگرداندن لباس‌های انتخاب  شده به سرجای خودشان هستند و باز این اقدام،  کار خرید را برای مشتری راحت تر کرده است.

دستگاه پوشاندن چتر با مشمی

اتاق پرو لباس با طراحی جالب درفروشگاههای کودکان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *