G-WBDM9N5NRK

تجربیات سفر به ونکوور قسمت دوم

        مرکز تفریحی CAPILANO SUSPENSION BRIDGE PARK    

شهر و نکوور کانادا از نظرمن تکه ای از بهشت خدا برروی زمین است. تلفیقی از هنرمندی خداوند در خلق گونه های بسیار گیاهی و جانوری و هنرمندی مدبرانه انسان ها دراین شهر، مکانی برای زندگی آرام و سرشار از انرژی را بوجود آورده است.
درقسمتی از شهر، مرکز تفریحی بسیار بزرگ وزیبایی به نام کاپیلانو احداث شده است. این مرکز برای افراد اهل هیجان و پیاده روی و دوستدار طبیعت بسیار مناسب  است. دراین مجموعه بزرگترین پل معلق کانادا بر روی رودخانه ای خروشان احداث شده که حرکت برروی این پل، حس شناوربودن بین آسمان آبی  و زمین سبزرا به انسان می دهد و بسیار جالب و هیجان انگیز است. البته که استفاده از پل‌ها، محدودیت سنی هم دارد.
دربدو ورود به این تفریحگاه، لیدری درمورد تاریخچه و ساخت این مجموعه برای مسافران صحبت می کند و اطلاعات لازم را به عرض آن ها می رساند. مجسمه هایی ازنمادهای سرخپوستی امریکا بطور زیبایی ساخته شده که محل مناسبی برای گرفتن عکس یادگاری برای توریست ها است.
دراین مجموعه انواع پل ها را برروی شاخه های درختان تعبیه کرده اند که عبور از آنان بربالاترین نقطه درختان بسیار مطلوب و رو ح افزاست. قسمتی از این باغ  با استفاده از ماکت ها، به معرفی گونه های جانوری دراین محل پرداخته است .
پل های شیشه ای ساخته شده در ارتفاعات و مابین پله ها حس را ه رفتن در فضا را به انسان می دهد و همه ی این ها باعث آزاد شدن آدر نالین دربدن شده و ایجاد شعف و شادی را برای آدم به ارمغان می آورد.  درگوشه ای دیگر، رستوران ها و فست فودی‌ها هم‌راه با اجرای موزیک زنده با خواننده هایی با لباسهاس محلی کانادایی به فضا، حال و هوای خوبی را تزریق می کند. درقسمتی از مجموعه پنل هایی برای پرسش و پاسخ  درمورد طبیعت، تعبیه شده بود که خیلی جالب بود وبا چرخاندن دستگیره ها جواب سوالات را نمایان می‌شد.
درقسمت دیگری ازاین تفریحگاه، دریاچه ماهی ها وجود داشت  که در زیبایی و چشم نوازی بی نظیر بود و با نشسشتن درکنار آن ودیدن رقص ماهی های متنوع، لحظه های شیرینی را تجربه می کردی. درتمام محل های اسکان برای رفع خستگی از پیاده روی صندلیها ونیمکت‌ها از جنس چوب ساخته شده بود وبه زیبایی محیط کمک می کرد.
کلبه های چوبی ساخته شده درقسمت های مختلف این باغ، حس زندگی درجنگل را برای بازدیدکننده ها تداعی می‌کند و همین‌طور، مکان مناسبی برای گرفتن عکس یادگاری است.
درهرصورت هرآدمی می تواند با رفتن به این پارک، یک روز شاد و فارغ از هیاهوی زندگی شهری را به راحتی تجربه کند.
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *