G-WBDM9N5NRK

تجربیات سفر تورنتو قسمت دوم

قانونمندی بی نظیر در کاناداامنیت و آرامش هدیه دولت و ملت برای یکدیگر.هرشهروندی برای بهتر زندگی کردن باید از حقوق مشخصی برخوردار باشد تا بهتر و سالم تر زندگی بکند. دراکثر کشورها این قوانین ثبت شده است ولی در اجرا  ضعیف عمل می شود یا اصلا عمل نمی شود. درسفری که به کانادا داشتم از حس امنیت مردم این کشور بسیار لذت بردم آن ها آن‌چنان محکم، مقید به اجرا و پیروی از قانون هستند که احتمال رخ دادن حادثه برای افراد به حداقل می رسد.
مثلا برای گرفتن گواهینامه حدود دو تا سه سال اززمانی که یک نفر علاقه و نیازبه رانندگی را در خودش احساس می کند طول می کشید و فرد پس از گذراندن دوره های تئوری، آمادگی لازم و یادگیری کامل قوانین، بالاخره پس از گذشت سه سال مجوز رانندگی را دریافت می کند. هزینه جرائم رانندگی بسیار بالاست و کمتر کسی را میبینی که خلاف قانون عمل بکند.
تردد از عرض خیابان، در کل برای عابر پیاده ممنوع است و فقط و فقط باید از روی خط عابرپیاده حرکت کند. و جالب این است که همه  این مسئله را بطور کامل رعایت می کنند.
دراتوبوس ها درب مخصوص سوار شدن مادرها با کالسکه و افراد معلول ویلچر سوار، تعبیه شده است که هیچ مادری برای تردد با کالسکه دچار سختی نخواهد شد. و هیچ معلولی محدودیتی برای تردد درسطح شهر ندارد.
درتمامی ایستگاهای مترو و اتوبوس و مراکز خرید و ورودی ساختمان های مسکونی و اداری بدون استثناء، رمپ ورود کالسکه و ویلچر ایجاد شده است.
برای آن هایی که بچه کوچک دارند استفاده از صندلی کودک اجباری است و اگر کودک دربغل مادر یا روی صندلی اتومبیل نشسته باشد نیزصاحب خودرو، شامل جریمه خواهد شد.
درسرچها راه ها همه ماشینها موظف هستند که 300 متر مانده به چراغ راهنمایی و خط عابر پیاده،  سرعت خود راکاهش دهند و جالب توجه این که همه این مسئله را رعایت می کنند.
هیچ عابر پیاد های هنگام سبزبودن چراغ  راهنمایی، حتی با  نبودن ماشینی در محل، از خیابان عبور نمی کند.
ماشین هایی که تعداد سرنشین ببش از 4 نفر دارند در باند تندرو به راحتی می توانند حرکت کنند.
سرویس های مدرسه همه یک شکل و یک رنگ و شناخته شده هستند و بقیه رانندگان هنگام عبور آن ها حق تقدم را به سرویس بچه ها می دهند.
خلاصه این که بخاطروجود و رعایت  کامل قوانینی راهنمای و رانندگی، هم حق عابر پیاده و هم رانندگان مشخص و محفوظ است و برای شهروندان محیطی بدون استرس و سالم راایجاد کرده است.

درب مخصوص سوار شدن کالسکه و ویلچر دراتوبوس های شهری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *